نکات طلایی در طراحی خانه ایرانی- چگونه خانه ایرانی داشته باشیم؟

نکات طلایی در طراحی خانه ایرانی- چگونه خانه ایرانی داشته باشیم؟

نکات طلایی در طراحی خانه ایرانی- چگونه خانه ایرانی داشته باشیم؟

طراحی دکوراسیون داخلی منزل به سبک ایرانی امروزه دچار تغییرات مدرنی شده است و نیازمند رعایت نکات و قوانین منحصر به فردی است، اگر بخواهید با صفر تا صد دکوراسیون داخلی به سبک ایرانی آشنا شوید

دکوراسیون داخلی اتاق خواب به سبک ایرانی

- برای انتخاب رنگ اتاق خواب بهتر است رنگ های تیره و تند را فراموش کنید در عوض رنگ های شاد و ملایم را وارد اتاق خواب تان کنید، برای خوشرنگ تر شدن اتاق تان میتوانید از کوسن های رنگی برای روی تخت بهره مند شوید.
اگر میخواهید فقط یک فرش کوچک قسمتی از اتاق خواب پهن کنید باید آن را طوری قرار دهید که هنگام پایین آمدن از تخت پاهایتان روی آن قرار بگیرد.
- عکس دوست داشتنی تان را قاب کنید و در معرض دیدتان قرار دهید تا وقت خوابیدن و لحظه بیدار شدن سرشار از انرژی مثبت و حال خوب شوید مثلا عکس عروسی تان را روبری تخت خواب نصب کنید و از دیدن آن لذت ببرید.
- برای اتاق خواب از پرده های بسیار ضخیم که رنگ های تیره دارند انتخاب نکنید پرده هایی که نازک و سبک هستند برای اتاق خواب مناسب تر اند و همراه با خود آرامش را به اتاق خواب می آورند.
- برای تزیین اتاق خواب های ایرانی سراغ ایده های مدرن بروید مثلا دیوار پشت تخت خواب را کاغذ دیواری کنید، نورپردازی های مخفی نیز معجزه میکنند.

دکوراسیون داخلی پذیرایی به سبک ایرانی

 
- مهمترین و کانونی ترین نقطه اتاق نشیمن باید مخصوص تلویزیون باشد این یکی از اصول مهم دکوراسیونی است که هرکسی باید بداند، دیوار پشت تلویزیون هم باید تزییناتی همچون کاغذ دیواری، سنگ آنتیک و نورپردازی داشته باشد.
مبل ها را به دیوار نچسبانید بهتر کمی فاصله بدهید، مبل ها را کاملا روی فرش نچینید برای خاص تر شدن دکوراسیون بهتر است دو پایه از مبل روی فرش و دو پایه دیگر خارج از فرش باشد.
- پرده اتاق پذیرایی و نشیمن باید بلند باشد حتی اگر پنجره های منزل تان پرده های کوتاه لازم داشته باشند شما باید برای زیباتر شدن منزل تان از پرده هایی که تا روی زمین می آیند استفاده کنید.
- اگر منزل کوچکی دارید برای رنگ دیوار و رنگ کاغذ دیواری باید سراغ رنگ های روشن بروید و اهمیت نورپردازی را جدی بگیرید زیرا تاثیر بسزایی در بزرگنمایی منزل دارد.
حتما بخوانید: انواع کاغذ دیواری

طراحی دکوراسیون اتاق غذاخوری

 
رنگ اتاق غذاخوری باید طوری انتخاب شود که باعث تحریک اشتها شود مثلا رنگ هایی که دکوراتورها پیشنهاد میکنند قرمز و نارنجی و خردلی است که جزو رنگ های گرم هستند.
.
اگر میز غذاخوری تان مستطیل شکل است باید فرش مستطیلی انتخاب کنید و اگر میزتان گرد است زیباتر است که فرش گرد انتخاب کنید یعنی بین فرش و میز باید هماهنگی وجود داشته باشد.
- بهترین ایده برای نورپردازی اتاق غذاخوری استفاده از چراغ های آویزی است که تا نزدیک بالای میز میرسند، اینگونه چراغ ها نمای فوق العاده ای به اتاق غذاخوری میدهند.
- برای تزیین این فضا میتوانید از ظروف قدیمی و بشقاب های نوستالژیک استفاده کنید.
 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه ایرانی

 
در دکوراسیون آشپزخانه کابینت ها حرف اول را میزنند پس باید در انتخاب رنگ و مدل آن ها هوشیار باشد کابینت ها در انواع ام دی اف، هایگلاس و ممبران وجود دارند که انتخاب آن ها سلیقه ای است
 
نورپردازی مخفی زیر کابینت ها معجزه میکند پس تحت هیچ شرایطی از آن غافل نشوید.
- برای تزیین آشپزخانه از گلدان های گل که رنگ های زیبا دارند استفاده کنید .
- پرده آشپزخانه نیز لازم نیست ضخیم باشد بلکه پرده های توری و نازک مناسب اند.
 
 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر